BlazBlue Guilty Gear Street Fighter Super Smash Bros. 1

Resultados Stunfest 2016

Street Fighter V

1. EG|Momochi (Ken)
2. RZR|Fuudo (R. Mika)
3. Tokido (Ryu)
4. Qanba|Xiao Hai (Cammy)
5. RZR|Xian (F.A.N.G)
5. MJS|Haitani (Necalli)
7. Eita (Ken)
7. RB|Daigo (Ryu)

9. Perilous|Packz (Karin)
9. MD|MisterCrimson (Laura, Dhalsim)
9. Kazunoko (Cammy)
9. HM|Go1 (Chun-Li)
13. AvM|GamerBee (Necalli)
13. RB|Luffy (R. Mika)
13. OR|Nuki (Chun-Li)
13. RSD|CharmingRogue (Chun-Li)

17. Rize|Cobelcog (Cammy)
17. Gen1us (Birdie)
17. Alioune (Chun-Li)
17. Akainu (Nash)
17. VSFTV|Kx
17. HumanBomb (Chun-Li)
17. CCL (Chun-Li)
17. RZR|RB (Alex)

25. EVK|SolidJin (Vega)
25. Mago (Karin)
25. YP|Valmaster (Necalli, Chun-Li)
25. Melty|Cuongster (Cammy)
25. PiccolosanKOF (M. Bison)
25. RB|Bonchan (Ryu)
25. Gino DaCampo (Laura)
25. UM|ImStillDaDaddy (Guile)

33. LLL|MBR (Ryu)
33. Gootecks (Ryu, R. Mika)
33. SSD|Spicy
33. Evans (Karin)
33. LOM|LuckboxQ
33. Kumoko
33. RaGe|Madjestik (Chun-Li)
33. Frionel (Karin)
33. PxP|Problem X (M. Bison)
33. BusterMX (Dhalsim)
33. SplendidNull
33. Perilous|Afii (Laura)
33. NWA54
33. F2K|Popi (Cammy, Karin)
33. HM|Dogura (M. Bison)
33. GL|Saunic (Laura)

49. Ozyria|Shneizel (M. Bison)
49. Zera
49. L’aventurier
49. Loubd0gg
49. Daddario
49. Kaiii
49. Fitizen
49. Fasoll (Ryu)
49. SSED|Orey
49. Paro
49. Nox
49. JagoLewahar
49. Pacheco
49. Kilmor
49. Mickadi
49. Leith

King of Fighters 14 Exhibition Tournament

1. Qanba|Xiao Hai (Luong, Kim, Iori)
2. Frionel (Luong, Ryo, Kyo | Kyo, Ryo, Iori)
3. TSS|Atma (Iori, K’, Mai)
4. PiccolosanKOF (Iori, K’, Mai)

BlazBlue: Chronophantasma Extend

1. DragonLordz (Bang)
2. Dogura (Azrael, v -No.13-, Jin)

Super Smash Bros. Wii U

1. Griffith (Bayonetta, Zero Suit Samus)
2. Nin (R.O.B.)
3. Gugu (Captain Falcon)

Capcom vs. SNK 2

1. Waldo (K-Groove: Balrog, Yamazaki, Blanka)
2. Dany (C-Groove: Sagat, Yamazaki, Rugal)

Street Fighter 5 2v2 Teams

1. Team Red Bull
– RB|Luffy (R. Mika)
– RB|Bonchan (Ryu)

2. Hail Mary 1
– HM|Go1 (Chun-Li)
– HM|Eita (Ken)

3. Team Japan 2
– Mago (Karin)
– Tokido (Ryu)

4. Flaaame
– BusterMX (Dhalsim)
– Akainu (Nash)

5. Team YP
– YP|Valmaster (Necalli)
– M|LordDVD (F.A.N.G)

5. Team Japan 1
– RB|Daigo (Ryu)
– OR|Nuki (Chun-Li)

7. SHANTOU
– GL|Saunic (Laura)
– HumanBomb (Chun-Li)

7. Team Japan 4
– D44Bas (Nash)
– EG|Momochi (Ken)

Ultra Street Fighter 4 3v3 Teams

1. Top EU
– M|LordDVD (E. Honda)
– RB|Luffy (Rose)
– YP|Valmaster (Chun-Li)

2. Team Melty SF4
– Linkexelo (Elena)
– Melty|Cuongster (Yun)
– Melty|Will2Pac (C. Viper)

Guilty Gear Xrd Revelator 3v3 Exhibition

1. Team 1
– Shenzo (Jack-O)
– Jackal (Millia)
– Kazunoko (Kum Haehyun)

2. Team 2
– Alioune (Raven)
– Melty|Cuongster (Johnny)
– HM|Dogura (Jam)

Comments

comments

Ver también

1 Comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com